
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Retainer |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11443
Ext.Price$0.11443
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11443 | $0.11443 |
| 10 | $0.10264 | $1.02640 |
| 50 | $0.09206 | $4.60300 |
| 100 | $0.08221 | $8.22100 |
| 500 | $0.07342 | $36.71000 |
| 1000 | $0.06557 | $65.57000 |
| 3000 | $0.06052 | $181.56000 |
| 5000 | $0.05586 | $279.30000 |
